E-mail Marketing

Dijital pazarlamanın en önemli çeşitlerinden birisi olan E-mail Marketing, işletmelerin ya da kişilerin tanıtım faaliyetlerini yürütmelerini sağlamaktadır.

İşletmenize ya da kişiye ait, e-mail adreslerine toplu şekilde mesaj gönderilmesine e-mail marketing adı verilmektedir. Yapılan araştırmaşara göre 100 kişiden 35’i maillerini düzenli bir şekilde kullanıyor ve bültenleri takip ediyor. Bu şekilde kişilerin alışveriş alışkanlıkları da şekilleniyor.

 

E-mail marketing ile sizi daha önce işletmeniz ile temasa geçmiş ancak hizmete dönüşmemiş olan potansiyel müşterilerinize ulaştırıyoruz. Ayrıca hizmet ya da satış sonrası da yapılan mailing çalışmaları ile müşterilerinizin sadakatini arttırırken; yeni müşterilerin de bu şekilde işletmeniz ile tanışmasını sağlıyoruz.

 

Bunlara ek olarak e-mail marketing, işletmenizin web sitesi için yapılan SEO çalışmalarına da etki etmektedir. Gönderilen maillerde sitenize yapılacak yönlendirmeler ile site rafiğiniz artarak; arama motorlarında yapılan aramalar sonucunda web siteniz üst sıralarda yer alacaktır.